• Yayınlayan: Enes
Amasya Kıl Çadır

Amasya Kıl çadır üretiminde sizlere her zaman geleneklerine uygun kıl çadırları üretilmektedir. Kıl çadırları günümüzde  turistik yerlerde sıklık ile karşımıza çıkan en önemli tarihsel imgelerdir.  Kıl çadırları geçmişten günümüze gelen önemli konaklama yerleridir. Kıl çadırları üretimleri konusunda ülkemizde sektörde lider konumda bulunan firmamız gelişmiş üretim tesisi ile sizlere hızlı ve %100 organik kıl çadırlarını tüm Türkiye geneline hızlı teslimat ve kurulum hizmetini sizlere sunmaktadır.

Amasya Kıl Çadır

Kıl çadırları güvenilirlik, hemde hava geçirmez özellikleri bakımından uzun yıllar kişilerin konaklamasına hizmet etmiştir. Kıl çadırlarını diğer çadır modellerinden ayıran en önemli özellikleri ise  kıl çadırlarının daha güvenilir olması ve sıcak ve soğuğu geçirmemesindendir. Kıl çadırları üretiminde ham madde Keçi kılıdır. Keçi Kılları kıl çadır sektöründe en önemli yerde bulunmaktadır.

Keçi kılları senede 1 kez  keçilerin traş edilmektedir. Bu işlemde de çok az bir kıl alınmaktadır. Ve bu işlem sene de bir kez yapılabilmektedir. Elde edilen keçi kılları daha sonra temizlik ve dezenfektan yapılarak iplik haline getirilmeden önce iyice temizlenir. Keçi kılları iplik haline getirilme işlemleri sonrasında dokuma tezgahlarında kıl çadırının dokuma işlemleri yapılmaktadır. Kıl çadırları  bu dokuma sonrasında kullanıma hazır hale gelmektedir.

Amasya kıl çadırları üretim tesislerimizin gelişmiş olmasından dolayı aynı gün birden fazla sipariş gelse bilse tüm siparişleri günün de teslim edebilmekteyiz. Aynı zamanda kurulumlar da herhangi bir sorun yaşanmadan hızlı şekilde kurulum yapabilmekteyiz.

Amasya kıl çadır üretimi konusunda firmamız 7 kuşaktır kalitesinden ödün vermeden tüm Türkiye’ye kıl çadır üretimi kurulumu hizmetlerimizi sunmaktayız. Kıl çadırlar karadeniz bölgesinde fındık ve çay hasatı toplanmasında kişilerin en önemli konaklama yeridir. Karadeniz bölgesinde yağışların sık olması ve Kıl çadırların yağmuru  geçirmemesi sebebi ile kişilerin yağmur ve soğukdan korunmasına destek vermektedir. Keçi kılları tabiatı gereği yağlı olduğu için dokunan kıl çadır suyun çadır içerisine geçmesini engeller. En soğuk şartlar da bile Amasya kıl çadırları soğuk havanın çadır içerisine girmesine engel olmaktadır. Rüzgarlı havalar da gerilen çadır ipleri dokumaların sıkılaşmasını sağlayarak Çadırın soğuktan etkilenmesi engeller ve çadır içerisine soğuk havanın girmesini önlemektedir.

Amasya Kıl Çadır Modelleri

Amasya kıl çadırlarının günümüzde Ege ve Akdeniz bölgesinde sahil kesiminde sıklıkla görmekteyiz. Bu bölgeler yol kenarında Kıl çadırlar içerisine kurulan gözleme tesisleri, restoranlar, kafetaryalar sıklıkla Kıl çadırlarını tercih etmektedir. Çünkü hava şartları ne kadar sıcak olursa olsun  kıl çadırların içerisi dışarıya göre 10 ila 15 derece arasında fark göstermektedir. Yani Kıl çadırları bu bölgelerde sıcak havaların içeriye girmesini önlemektedir.

Amasya kıl çadırı hizmetlerimizin  bu denli yaygın olarak kullanılması ve Kıl çadırına ilginin günümüzde fazla olması kıl çadırı üretimlerini arttırmış bulunmaktadır. Bu da sektör de firmalar arasında oluşan rekabeti artırmış bulunmaktadır.  Kıl çadırı almak istiyorsanız bu konuda dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlarun  en önemlisi Kıl çadır hizmeti almadan intertnet  üzerinden belirli bir araştırma yapmanız sizlere her zaman destek olacaktır.  Firmanın bundan önce yaptığı işleri ve referansları incelemeniz alacak olduğunuz hizmetin kalitesi hakkında sizlere fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda firmanın servis ağı ve kullandığı malzeme sizlerin güvenli alışveriş yapmanız hakkında katkısı olacaktır.  Tüm işlemlerin sonrasında sizlere destek olacak diğer bir araştırma da kıl çadırında firmanın sizlere sunacağı garanti süresi olacaktır.

Amasya Kıl çadır olarak bu işlemlerin tamamın da şeffaf ticaret anlayışımız ile sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız. Amasya kıl çadır olarak tüm Türkiye geneline hizmetlerimizi hızlı ve seri olarak sunmaktayız. Firmamızın ürettiği kıl çadırların tamamını 7 garantimiz kapsamındadır. Aynı zaman da web adresimizden referanslarımızı sizler ile paylaşarak sizlerin düşüncelerini aydınlatmaktayız. Amasya kıl çadır olarak 7/24 sizlere web adresimiz üzerinden canlı destek hizmetimizi sunmaktayız.

Amasya Kıl çadır olarak aynı zaman da sektörde 7 kuşaktır sizlere tecrübelerimiz ile hizmetlerimizi sunmaktayız.

Kıl Çadır Kurulumu

Amasya Kıl Çadır üretimi ve kurulumu yapan firmamız sizlere noktasal ve hızlı bir şekilde Kıl çadırı kurulumları yapmaktadır. Kıl Çadırlarda kurulum işlemleri ve imalat aşamaları firmamızın profesyonel ekibi tarafından sizlere sunulumaktadır. Kıl çadırı kurulumunda 20 cm genişliğinde kuşak olarak bilinen ve çadıra dikey olarak dikilen uçlarına da elçek. İsmi bilinen çatal ama sağlam bir ağaçtan yapılan kuşaklara sabitlenen parçalar vardır.  Bu ağaçlarda yaklaşık 10 m uzunluğunda yine kıldan yapılmış, adına örme adı denilen saç örüğü. Şeklinde örülmüş ipler yardımı ile tutturulan çadır, adına bastırık denilen pıynar meşelesi yada. Ardıç dallarının çatal bölgesinden bağlanarak ağır bir taşla sabitlenmektedir. Standart çadırda  8 bağ bulunmaktadır.

  • Yanlarda bulunan bağa böğür bağı
  • Önde bulunan bağa ön bağı
  • Arkada bulunan bağa arka bağ
  • 4 köşede bulunan diğer bağlara yan bağlar denilmektedir.

Direk olarak kıl çadırlarında söğen denilen ardıç dallarından yapılan 2,5 m uzunluğunda. Ağaçlarla 25*35 cm boyutlarında çanak denilen ağaçtan oyulan  bir düzeneğin içine yerleştirilmektedir. Bu sayede çadırın ayakta durması sağlanmaktadır. Her çadırın ön ve arka kısımlarına kuşaklardan birer tane dikilir ve bunların adına siyeç denilmektedir.

Yazar: Enes

Bir cevap yazın