• Yayınlayan: Enes
Adana Kıl Çadır

Adana Kıl çadır olarak sizlere orjinal kıl çadırı üretimlerimizi Tüm Türkiye geneline sunmaktayız. Kıl çadırı geçmişten günümüze gelen en önemli miraslar arasında yer almaktadır. Kıl çadırları geçmişten Atalarımızın göçebe düzende kullandıkları konaklama işlemlerini yaptıkları malzemelerdir. Kıl çadırlarını o dönem ev olarak kullanılmasının. En önemli sebebi sıcak ve soğuk havaları içeriye sızdırmamasından kaynaklanmaktadır. Kıl çadırları tamemen organik işlemlerden meydana gelmesinden. Dolayı kullanıcılarına geçmişten günümüze her zaman avantajlı kullanımlar sunmaktadır. Kıl çadırları keçi kılından üretildiği için. Sıcak ve soğuk havayı içeriye aktarmamasından dolayı kullanışlı bir hizmet sunmaktadır.

Adana Kıl Çadır

Kıl çadırı üretiminde Sıla Kıl çadır olarak geçmişten günümüze kalitemizden ödün vermeden. Ege bölgesinden tüm Türkiye ‘ye kıl çadırlarını üreterek yerinde kurulum hizmetini sizlere sunmaktayız. Kıl çadırı üretimi tarihten günümüze işlemsel bazda büyük emek ve özveri gerektiren bir çalışmadır. Kıl çadırı keçi kıllarından üretildiği için bu kılı temin etmek zorlu bir çalışma gerekmektedir. Kıl çadırı ham maddesi keçi kıllarından meydana geldiği için ham madde temini zor olmaktadır. Keçilerin kılları yılda bir defa kesildiği için  tek bir keçiden az miktarda kıl temin edilebilmektedir. Elde edilen keçi kılları temizlenme işlemleri sonrasında iplik haline getirilmektedir.  Bu işlem büyük bir titizlik ve özveri ile gerçekleşmektedir.

Keçi kıllarının yukarıda sayılan etaplarının tamamlanması sonrasında oluşan. İplikler ile Kıl çadırı dokuma tezgahlarında profesyonel ekibimiz tarafından dokunmaktadır.  Adana kıl çadırı uzman kadrosu tarafından profesyonel işçilik ve titizlikle tezgahlarda dokunan. Kıl çadırları yine kargolama ve kurulum aşamaları öncesinde dış ortamlardan. Zarar görmemesi için paketlenerek kurulacağı adrese doğru yola çıkarılmaktadır.  Adana kıl çadırı uzman kadrosu gerekli tüm önlemleri alarak. Çadırı yerinde noktasal olarak montaj ve kurulumunu yapmaktadır.

Kıl çadırı imalatında firmamız sizlere dilediğiniz renklerde ve modeller de kıl çadırı üretimini yapabilmekteyiz. Gelişmiş üretim tesislerimiz ve profesyonel kadromuz yardımı ile birden fazla siparişi. Aynı anda üreterek mesafe ne olursa olsun zamanında teslimat yapabilmekteyiz. Kıl çadırlarımız Sıla kıl çadırı garantisi ile sizlerin kullanımına sürmekteyiz. 7 yıl garantili olarak tüm çadırlarımızı sizlerin kullanımına sunmaktayız.

Adana Kıl Çadır Modelleri

Adana Kıl çadırı olarak sizlere kıl çadırlarının tarihsel serüveni hakkında da bilgilerimizi sunmak istemekteyiz. Kıl çadırları tarihte ilk olarak Moğollar tarafından kullanıldığı rivayet edilmektedir.  Ama arkiolojik çalışmalar ve tarihçilerin yaptığı araştırmalarda Kıl çadırlarının tarihsel serüvenin bu tarihten öncesine dayandığı görülmektedir.  Kıl çadırlarınının hava temasını sızdırmaması. Ve kullanılan keçi kıllarının bakteri, haşere, mikrop barındırmama özellikleri sebebi ile tarihte büyük ilgi duyularak kullanılmıştır.

Bugün günümüzde Adana kıl çadırı olarak büyük tesisler ve turistik yerlerde kıl çadırlarımızı müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kullanıma sunmaktayız. Ege bölgesinde sıcakların yüksek seyirde seyretmesi dolayısı ile kıl çadırları yol kenarı gözleme tesislerinde yada dinleme mola alanlarında kullanılmaktadır. Çünkü dış ortam ne kadar sıcak olursa olsun Kıl çadırları hava temasını kestiği için içerisi her zaman serin kalmaktadır. Kıl çadırları bu sebepten dolayı günümüzde  Ege bölgesi ve Doğu Anadolu bölgesin yaygın olarak karşımıza çıkmaktadır.

Adana Kıl Çadırı olarak yine günümüzde yaygın olan kır düğünleri ve Kır düğünü yapan. Tesislerde büyük Kıl Çadırı düğün tesislerini görmekteyiz. Kıl çadırları kır düğün alanlarında sıklık ile tercih edilmektedir. Nostaljik şark köşesi takımları ile süslenmiş, Kıl çadırlarından oluşan restoranlar da bugün ülkemizde birçok alanda kullanılmaktadır.  Kıl çadır tesisleri her bakımdan sizlere farklı bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Adana Kıl Çadır Özellikleri

Adana Kıl Çadır üretimi işlemlerinde sizlere kıl çadırlarının özelliklerinden detaylı olarak bahsetmek istemekteyiz.

  • Kıl çadır kara kıl çadır olarak da adlandırılmaktadır. Aynı zamanda yörük çadır oba çadır osmanlı çadırı gibi değişik isimlerle isimlendirilir. Kıl çadırlar keçi kılından doğal olarak üretilmektedir.
  • Kıl çadırları Sıcak ve Soğuk hava geçirmez. Her zaman oda sıcaklığında bir havayı muhafaza eder.
  • Kıl çadırları taşınabilir duruma getirilebilir.
  • Kıl çadırları talep edilen hizmete uygun şekilde süsleme yapılabilir. Modern dekorasyonlar ile son derece şık bir hale getirilebilir.
  • Kıl çadırının üzerinde var olan doku sebebi ile hiç bir şekilde haşere girmez. Doğal özelliğinden kaynaklanan bu özelliği ile akrep yılan böcek vb. haşereyi defeder.
  • Kıl çadırlar restoran düğün salonu ve daha bir çok farklı mekan için düşünülebilir.

Bu saydığımız özellikleri sebebi ile kıl çadırları her zaman en tarihten günümüze her zaman kullanıcıları tarafından beğenilerek kullanılmıştır. Kıl çadır kurulumu kapsamlı ve dikkatli olunması gereken bir işlemdir.

Adana Kıl Çadır Kurulumu

Adana kıl çadır olarak bu işlemi profesyonel ekibimiz tarafından büyük bir hassasiyet ile yapılmaktadır.  20 cm genişliğinde kuşak adı verilen ve çadıra dikey olarak dikilen. Her ucuna da elçek adı verilen çatal fakat sağlam bir ağaçtan yapılan kuşaklara sabitlenmiş parçalar vardır.   Bu ağaçlara da yaklaşık 10 metre uzunluğunda yine kıldan yapılmış. Adına örme denilen saç örüğü şeklinde örülmüş iplerle(iplerin elçeklere bağlanma şeklide çok özeldir gevşetmek. Ve sıkıştırmak için özel bir yöntem uygulanmaktadır) tutturulan çadır. Adına bastırık denilen pıynar meşesi yada ardıç dallarının çatal bölgesinden bağlanarak üzerilerinin de ağırca bir taşla sabitlenmektedir. Standart çadırda 8 bağ bulunur yanlardakine böğür bağı öndekine ön bağ arkadakine arka bağ, dört köşedekine de yan bağlar denir.

Direkler olarak; söğen denilen ardıç dalarından yapılmış yaklaşık 2,5 metre uzunluğunda ağaçlarla. 25×35 cm boyutlarında çanak denilen ağaçtan oyulmuş (çadırın yırtılmasını önlemek için) bir düzeneğin içine yerleştirilerek. Ayakta durması sağlanmaktadır. Her çadırın ön ve arka kısımlarına kuşaklardan birer tane dikilir ki bunlara siyeç denir.

Çadırdan akan yağmurun çadırın sitillerine değmesi önlenir. Çadır yanlarına sitil denilen çadırın enine ve uzunluğuna göre boyutları değişen iki çulun yan yana getirilmesi ile meydana gelen. Çadırda duvar vazifesi gören ve 25 cm uzunluğundaki ağaç çivilerle tutturulan malzemelerle örtülür. Her çadırda kırk pencere olur ve bu pencerelere delik denir. Burada belirtmekte fayda var çadırın dikiş tekniği, kuşakların dikiş tekniği. Siyeçlerin dikiş tekniği ve çulların dikiş tekniği farklı farklıdır ve önem arz etmektedir.

Adana Kıl Çadır Kullanım Alanları

Kıl çadır tasarımları modelleri hakkında bilgi almak için sizlerde bize iletişim numaramızdan ulaşarak ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kıl çadırı üretimden Adana kıl çadır olarak sizlere hızlı kurulum ve teslimat işlemimizi sunmaktayız. 7 yıl garantili olarak sizlere tamamen orjinallikleri korunumuş olarak kıl çadırlarımızı sizlerin kullanımına sunmaktayız.

Adana kıl çadır olarak kalitemizden ödün vermeden sizlere her zaman en garantili hizmetleri sunmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kıl çadırları hakkında merak ettiklerinizi bizlere sorabilir üretim aşamalarımızı inceleyerek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Kıl çadırlarınızı şark köşesi takımları ile zengileştirerek tasarımlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Sizlere Kıl çadırı üretiminde ve bakım onarımlarında tüm desteklerimizi sunmaktayız. Sizlerde iletişim numaralarımızdan yada web adresimizden bizlere hemen ulaşabilirsiniz.  7 kuşaktır kıl çadır üretimlerimizde kalitemizden ödün vermeden her zaman sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmakta ve kendimizi geliştirmekteyiz. Koşulsuz müşteri memnuniyeti ile müşterilerimizi mutlu etmek ve onlara en iyi hizmetleri sunmak için.  Gerekli olan tüm Arge ve teknik çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 

Yazar: Enes

Bir cevap yazın